img_4861Individuální terapie – Reflexní terapie duše

Reflexní terapie pomáhá lidem již 5 tisíc let. Tato metoda využívá skutečnosti, že životní energie po těle putuje po určitých drahách (odpovídajícím meridiánům z TČM) a specifickým ovlivněním průběhu těchto drah můžeme s touto energií pracovat a ovlivňovat tak konkrétní orgány. Místa, kde takto můžeme zasáhnout se nacházejí po celém těle, ale z mnoha zkušeností mají velký účinek právě takováto místa na plosce nohy. Tato místa se označují jako reflexní plošky a výsledkem úžasné práce a nadšení mnoha lidí je krásný intuitivní systém mačkání reflexních plošek. Díky tomu můžeme diagnostikovat i napravovat energetický stav celého organismu.

Záměrně nepíšu slovo léčitLéčba nastává jako důsledek této energetické úpravy a provádí ji samotné tělo, a to za předpokladu, že dojde také ke změně přístupu k životu (myšlení, stravování, omezení stresu, přijetí sebe sama…) a má ji tak v rukou každý sám za sebe. Pokud změna nebude komplexní, obnoví se původní energetický stav i jeho projevy. Projevy nerovnováhy energie v těle mohou být různé a u každého jedinečné. Obecně nedostatek energie v určitém místě způsobuje jeho oslabení, naopak přetlak se projevuje zvýšenou funkcí nebo zánětem. Často se hovoří i o energetických blokádách. Jsou to místa, kde energie protéká velice špatně a hromadí se. Takovéto bloky jsou často spojeny s nezpracovanými situacemi a emocemi či traumaty. Mohou se pak fyzicky přímo projevit jako tlak či bolest nebo jen neurčité psychické nepohodlí.

Díky mnohaleté nádherné práci mého učitele, Petra Vlčka, mohu i já využívat systém Reflexní terapie duše, který je propojením Reflexní terapie a mnoha dalších metod pracujících s vědomím a podvědomím na relaxované úrovni těla i mysli (úroveň alfa) a dokáže taková místa v těle objevit a také uvolnit. Lze takto tedy řešit jakoukoliv oblast života od zdravotních potíží, přes alergie, různé strachy až po mezilidské vztahy či finanční situaci. Vše, čemu věnujeme pozornost, nás ovlivňuje po všech stránkách a my máme jediný úkol: přijmout sami sebe a žít právě tady a teď.

 
Co s sebou na návštěvu ke mně…
 • sebe 
 • strach nechte doma

Jak návštěva probíhá

Pokud se neznáme, tak si spolu chvilku popovídáme. Vy mi řeknete, s čím Vám mohu pomoci, jaké máte očekávání a společně je rozebereme. Já se Vás budu ptát na různé věci o Vás, Vaší práci, rodině. Pokud by to bylo někomu nepříjemné, prosím, sdělte mi to. Mně toto povídání pomůže trošku víc se na Vás napojit a také mě to nasměruje na Vámi vnímaný problém, zkrátí to tak čas věnovaný diagnostice a umožní nám to více pracovat. Ale plně respektuji pocity každého člověka. Pro mě jste důležití Vy a já svou práci ráda přizpůsobím tak, abychom se Vy i já cítili příjemně. Pokud už se známe, tak si řekneme, jestli se něco změnilo od minulé návštěvy, jak se cítíte a co chcete řešit.

Potom se uložíte na masážní lůžko a já Vám začnu mačkat reflexní plošky jednotlivých orgánů podle orgánových soustav, abych si udělala představu, jak na tom je Vaše tělo. Ošetření probíhá na chodidlech, není třeba svlékat nic jiného než ponožky 🙂. K tomu Vám budu povídat nebo se Vás vyptávat, to je u každého jiné. Někdo chce jen nerušeně ležet a relaxovat. Možné je vše :). Poté uvolňuji celou páteř, protože tam je navázáno nejvíce potíží. Na závěr uvolňuji krční páteř nejdříve na chodidle, poté i na krku. Někdy je nutné uvolnit celý ramenní pás. Nemám zcela ustálený postup, protože každý z Vás je jedinečný.

A během toho všeho se může stát, že narazíme na nějaký bod, který buď divně bolí nebo se Vám změní výrazně pocity. Zde jsou místa, kde spolu můžeme pracovat pomocí relaxačních technik a vy pozorujete své tělo a své pocity. Chápu, že pro někoho je představa dělit své o své emoce a pocity z určitého důvodu (osoba, místo, čas,…) nepřijatelná. Nebudu Vás nutit do ničeho, co sami nechcete, máte můj plný respekt. Pokud ale najdete odvahu, podívat se do svého nitra, jsem tu pro Vás se svou naprostou podporou. Mohu Vás ujistit, že až najdete odvahu překonat svůj strach a pocit, že musíte mít stále vše pod kontrolou nebo že budete posuzováni, budete se najednou cítit svobodní. Uvědomíte si své vlastní dokonalé já a zjistíte, že “problém” vlastně neexistuje.

Kdy návštěvu odložte

 • když jste nemocní (horečka, infekce, nebo prostě nejste ve své kůži)
 • máte opar
 • pokud proděláváte chemoterapii, před nebo po je návštěva naopak žádoucí
 • při rozsáhlejším poranění na noze, čerstvě po chirurgickém zákroku na noze (do vytažení stehů)
 • rozsáhlé plísňové nebo jiné onemocnění kůže na chodidle, nejdříve vyřešíme to a pak můžeme mačkat
 • jste po transplantaci orgánu
 • pokud se ošetření bojíte (pokud se bojíte něčeho jiného, tak samozřejmě přijďte)

Kdy může být návštěva prospěšná

 • když se chcete uvolnit a zrelaxovat
 • máte-li jakýkoliv zdravotní problém
 • máte-li jakýkoliv psychický problém
 • bolesti zad, páteře a pohybového aparátu
 • alergie či jiné autoimunitní onemocnění
 • strachy a fobie
 • rekonvalescence po zranění, operaci, nemoci, porodu,…
 • chcete-li mít miminko a zatím to nejde
 • miminko už čekáte a chcete se prostě cítit uvolněně a příjemně
 • máte-li pocit, že Váš život nemá smysl
 • chcete si popovídat a máte pocit, že nemáte s kým
 • prostě jen tak

Ošetření dětí a starších lidí

Ve své podstatě je reflexní masáž vhodná pro kohokoliv a je limitována pouze délkou ošetření a mírou bolestivosti. Malinké děti i starší lidé hůře reagují na bolest a nevydrží ošetření delší než pár minut. Má-li zdravotní obtíže Vaše dítko mladší 12 let, můžete místo něj podstoupit ošetření vy. Jde to takto provést u kohokoliv, ale nad 12 let prosím vyžadujte svolení dotyčného.

Zásada mlčenlivosti a možnost odmítnutí terapie

Vzájemná důvěra a respekt je mi nade vše, proto Vám zaručuji absolutní diskrétnost. Stejně tak respektuji svobodnou vůli každého člověka včetně sebe. Jestliže po pár slovech dospějete k závěru, že já nejsem ta, se kterou se chcete o svoje potíže podělit, plně to respektuji a můžete kdykoliv sezení přerušit. Toto právo si vyhrazuji i pro sebe. Každý máme své limity a v určité chvíli je buď respektujeme nebo se je snažíme překonat. Já se řídím svým, vlastním pocitem a vy to prosím čiňte taky.