Čím se metoda zabývá

Metoda vychází z předpokladu, že zdraví člověka závisí na rovnováze všech fyzických, emocionálních i psychických pochodů. Zdravý člověk je pak velmi odolný proti jakémukoliv stresu (má silnou imunitu). Je-li však rovnováha nějak narušena, dochází k oslabení této odolnosti (imunity). A u člověka se pak nerovnováha může projevovat různě. Od únavy a výkyvů nálad až po bolesti a vážná onemocnění.

Příčinu vzniku nerovnováhy pak vidí v zatížení organismu různými toxiny a jejich vlivem na jeho správné fungování. Pokud je v těle něco, co tam nepatří, tělesné reakce (imunita, zánět, vylučování cizorodých látek, emoční reakce) pak probíhají jinak. To vede např. i k tomu, že imunitní buňky jsou sice naprosto v pořádku, ale jednají nestandardním způsobem a může vzniknout alergie nebo autoimunita.

Pokud dokážeme nalézt a odstranit toxickou zátěž, která nerovnováhu v těle způsobuje, dáme tělu šanci dostat se zpět do harmonie. Tím dosáhneme správného průběhu všech dějů a zvýšení odolnosti organismu.

Konkrétní typ toxické zátěže je možné určit přístrojem Salvia, který byl zkonstruován podle vynálezu Dr. Reinholda Volla. Díky tomu může terapeut nastavit detoxikační kúru každému člověku na míru a také zjistit její úspěšnost.

Toxickou zátěží mohou být jak látky a vlivy z vnějšího prostředí (mikroorganismy, těžké kovy, záření, cizorodé bílkoviny, stres…), tak i zátěže vzniklé uvnitř organismu (metabolity, emoce,…).

Jak probíhá detoxikace

K samotné detoxikaci se používá kombinace několika přípravků značky Joalis, ve kterých je nahraná informace pro imunitní systém, na jaký toxin a jakým způsobem se má soustředit. Samotnou detoxikaci provádí tedy samotné tělo pomocí svých vlastních prostředků a sil. Kapky nebo tabletky žádným způsoben nezasahují do metabolických nebo imunitních reakcí, a proto je lze kombinovat s jakoukoliv léčbou, alternativní i klasickou.

Aby byla detoxikace úspěšná, je vhodné, aby člověk také změnil dosavadní přístup ke zdraví, hodně relaxoval, jedl kvalitní potraviny a pil kvalitní nápoje, hýbal se a dodával tělu energii potřebnou k regeneraci oslabeného těla.

Pokud se kdokoliv rozhodne pro Řízenou vnitřní očistu, je dobré aby věděl, že je to dlouhodobý proces v řádu měsíců i let. Záleží na tom, jak dlouho daný problém existuje. Detoxikace trvá většinou 1/10 času, po který už problém člověk vnímá.

Co Vám mohu nabídnout já

Společně probereme to, co Vás trápí a já se doptám na další informace, které potřebuji. Domluvíme se na tom, co budeme řešit přednostně a poté pomocí přístroje Salvia a počítačového programu zjistím případnou toxickou zátěž v dané oblasti.

Měření je bezbolestné, ale může být trošku nepříjemné. Probíhá na dlani jedné nebo obou rukou (akupunkturní bod osrdečníku), kde jednoduchou sondou snímám změnu vodivosti kůže.

Podle naměřené zátěže Vám doporučím vhodné přípravky pro Vás. Kúru obvykle tvoří 3-4 kapky nebo tabletky Joalis a ty případně ještě doplním o bylinný čaj nebo tinkturu. Dvouměsíční detoxikační kúra tedy vychází 1250-1700 Kč. Za rok je většinou nastaveno 3-5 kúr, ale lze mezi nimi dělat přestávky. Záleží na Vašem stavu. 

Ze zkušenosti své i jiných však vím, že pokud se někomu uleví, tak se většinou sám vrací a vyžaduje pokračování vnitřní očisty, protože sám na sobě cítí její blahodárný vliv.

Je detoxikace nutnost nebo přeceňovaný přežitek? Na toto téma jsem napsala celý článek.

Komu může být vnitřní očista prospěšná

 • Jednoduše každému. Tak jak se staráme o vnější hygienu těla, tak je dobré udržovat v čistotě také vnitřní prostředí. Obrovský nápor především stresových faktorů naše těla nestačí zpracovávat a je vhodné jim v tom pomoci.
 • Velmi dobré výsledky jsou u lehčích potíží chronického charakteru: alergie, kožní potíže, gynekologické záněty, bolesti zad a kloubů, snížená imunita, opary, problémy se zažíváním, časté onemocnění dýchacích cest, nervozita, únava, lehčí depresivní stavy, citová nestabilita.
 • Vhodné jsou jako podpora celkové léčby u těžších potíží chronického charakteru: Vše výše uvedené a déle borelióza a další chronické infekce, neplodnost, kardiovaskulární nemoci, astma, zánětlivé degenerativní procesy, autoimunitní nemoci,…
 • Při akutních potížích: ve speciálně upraveném dávkování především u respiračních onemocnění, záněty močového měchýře,…
 • Doléčení akutních potíží: Vyčištění organismu od zbytků léků (hormony, atb, očkování) a obnova přirozené střevní flóry
 • Preventivně: při větší fyzické nebo psychické zátěži, před operací nebo stomatologickým výkonem nebo když Vás kousne klíště ve speciálně upraveném dávkování
 • Podpora regenerace sportovců: eliminace vlivu oxidačního stresu, zvýšení kapacity plic, urychlení regenerace organismu…
 • Preventivní očista před otěhotněním: je vhodná pro každou budoucí maminku, zajistí tak děťátku příjemnější start do života, u tatínků se soustředíme hlavně na odstranění těžkých kovů, které zhoršují kvalitu a pohyblivost spermií
 • Preventivní očista po narození: i právě narozená miminka se musí vyrovnávat s různou toxickou zátěží, lze jim to ulehčit speciální dětskou řadou
 • Pro podporu mladistvého vzhledu: zdravé tělo je krásné i navenek, především pročištěním plicního okruhu začne Vaše pokožka zářit (ověřeno na sobě :))

Máte otázky? Nevíte, jeli tato metoda pro vás? Neostýchejte se a zavolejte mi na 725 675 005. Vaše otázky zodpovím a pak se sami rozhodnete, jestli chcete jít touto cestou. Můžete mi i napsat na vendula@lavendu.cz, ale tady nemám jistotu, jestli jsem na vaši otázku odpověděla a navíc psaním musím některé věci zjednodušit.

S jakými potížemi ke mně lidé chodí nejčastěji?

 • únava
 • snížená imunita
 • bolesti pohybové soustavy
 • trávicí problémy, alergie na potraviny, intolerance
 • gynekologické potíže
 • onemocnění dýchacích cest: častá nachlazení, záněty středního ucha, astma
 • emoční nerovnováha: úzkosti, deprese
 • chronické infekce: komplikace boreliózy, zaplísnění organismu, vleklé kvasinkové infekce, časté opary
 • dětské ekzémy a atopie
 • nadváha

S těmito i dalšími potížemi mám zkušenosti i výsledky. Ty ale závisí především na vás, klientech. Pokud se do detoxikace pustíte, protože vás to oslovuje, máte z toho dobrý pocit a dodržujete doporučené dávkování, tak pak je výsledek téměř zaručen. Pokud nekapete, tak výsledky nebudou takové, jaké očekáváte.