balance-110850_640

Ať už ke mě lidé přijdou s bolestí žaludku, zad nebo s bolestí duše, pracuji s každým sice trošku jinak, ale jedna a zásadní věc je vždy stejná. Snažím se o to, aby se co nejvíce uvolnili. Jestli se mi to daří nebo ne, tak to mi prozradí chodidla dotyčného a můj vlastní pocit pohody.

Pokud je tělo uvolněné, životní energie, která je zodpovědná třeba za tlukot srdce, souhru všech buněk a orgánů nebo dýchání, může po těle volně plynout. Nic ji nebrání, takže se dostane ke všem buňkám těla a ty mají ty nejlepší podmínky pro svou existenci. Vykonávají všechny činnosti, pro které byly stvořeny, vzájemně komunikují a kooperují, vytvářejí funkční tkáně i celý organismus a samy sebe dokáží opravit a uzdravit. Panuje-li však v těle napětí, svaly jsou stažené, vznikají nejrůznější energetické blokády, protože energie proudí právě přes svalové fascie (obaly). Místo volného toku se energie hromadí a v těle pak jsou místa, kde je buď životní energie málo nebo naopak moc a to samozřejmě může vést k různým fyzickým i psychickým potížím. Možná si teď říkáte, takže když se uvolním, všechny mé potíže zmizí? A vlastně ano, myslím si, že to tak je :).

Tím, že se člověk uvolní a zrelaxuje dává svému tělu jedinečnou příležitost nastartovat regenerační procesy. Bohužel, v dnešní uspěchané době už se ani mnohdy neumíme správně uvolnit. Relaxace těla je podmíněná také uvolněním všech rušivých myšlenek. A to je občas velice těžké. Vím to z vlastní zkušenosti :). Ale taky jsem sama na sobě poznala blahodárný účinek hlubokého uvolnění, a to především večer před spaním. Pokud se mi podaří uvolnit tělo od napětí celého dne a nevšímat si dotěrných myšlenek, které se samozřejmě snaží získat mou pozornost, jsem odměněna posilujícím hlubokým spánkem, probouzím se odpočatá o 30-60 min dříve než obvykle a hlavně mám hned od rána dobrou náladu! Takže celý příští den je pro mne mnohem jednodušší a zábavnější. Jak málo stačí, jen nechat pracovat nekonečnou moudrost vlastního těla!

Nechtěla jsem si nechat své experimenty pouze pro sebe :), tak jsem začala občas zařazovat kraťoučké řízené relaxace na závěr po reflexní terapii. Byly to hlavně moje kamarádky, jejichž úžasné reakce mě přesvědčily, že je to správná cesta. A když jsem se s některými domluvila na dlouhé řízené relaxaci a viděla jsem, že se nejen dokázaly uvolnit, ale v dalších dnech si vyřešily i nějaká jiná trápení, bylo jasno. Tohle musím zpřístupnit více lidem.

A tak vznikly hodiny Relaxace pro zdraví. V nich kombinuji klasické meditační techniky s řízenou relaxací a prací s podvědomím na hladině alfa. Uchvátila mne Silvova metoda a Neurolingvistické programování. Pracuji s nimi také při svých terapiích a nikdy mne nepřestane překvapovat, jak rychle dokáží zafungovat. Proto vždycky do svých hodin přidávám některou z technik těchto metod a díky tomu může mít “pouhé” uvolnění nejen úžasný účinek na zdraví, ale také transformační potenciál.

Nové lekce ve Valašském Meziříčí již v září!