img_4890Co je reiki

Reiki je učení práce s vesmírnou energií, jež ze své vlastní podstaty původu nemůže ublížit nebo být zneužita. Rei v překladu znamená vesmírný, životodárný a Ki znamená energii.

Reiki je bezpečná, jemná a nenásilná metoda praktického uzdravování. Zvyšuje energii, zmírňuje bolest, umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit harmonie. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. Reiki působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duševní a duchovní. Reiki energii může přijímat každý a předávat ji může pouze člověk zasvěcený do určitého stupně reiki od reiki mistra.

Reiki je vhodnou doplňkovou terapií k lékařské péči, která v posledních letech zaznamenává velký nárůst praktikujících i oficiální nasazení např. v amerických nemocnicích. Používá ji mnoho masérů, fyzioterapeutů, zdravotních sester a lékařů.

Rozhodnutí stát se kanálem pro reiki energii je silný zážitek, který může změnit Váš život a pomůže na cestě Vašeho duchovního růstu. Energie reiki je skutečná a reiki praktik vnímá její fyzickou přítomnost.

Usui metoda, jak ji učila Hawayo Takata zahrnuje tři úrovně reiki. Úroveň reiki 1 vytvoří ve studentovi kanál pro reiki energii. Jakmile je kanál pro reiki energii vyladěn, lěčivá energie začne procházet studentem. Úroveň reiki 2 umožní pracovat s reiki energií na vzdálenost v prostoru a čase. Student, který dosáhne úrovně reiki 3, se stává reiki Mistrem a učitelem. Každá úroveň reiki vyžaduje práci s energetickým systémem člověka. Reiki zasvěcení je provedeno doživotně.

Zdroj a více informací na www.reiki.cz

Co nabízím já

V roce 2014 jsem prošla zasvěcením do 1. a 2 stupně systému Reiki, nabízím tedy jak klasickou terapii přikládáním rukou, která trvá podle potřeb klienta od 40 do 90 min, tak i terapii na dálku. 

V praxi to vypadá tak, že při klasickém ošetření leží klient oblečený, popř. i pod dekou, pohodlně na lůžku (lze i v sedě) a já postupně přemisťuji své ruce po nebo nad jeho tělem tak, abych doplnila energii v energetických drahách a centrech a tím se spouští ozdravné procesy, přitom může člověk vnímat příjemné teplo a uvolnění a nebo taky nic a jen relaxuje. Toto ošetření, pokud je ošetřovaným přijímáno, je velice příjemné pro klienta i pro mne. Citliví lidé mohou vnímat teplo na hrudi, protože energie je přijímána přes srdeční čakru (energetické centrum) a vyvolává velmi pozitivní pocity jako je radost, pocit uvolnění, štěstí. Někdy se však mohou uvolnit i potlačené emoce a může se dostavit úlevný pláč. 

Aby měla terapie efekt, je vhodné podstoupit více ošetření v krátkých intervalech. Někdy se uvádí 10 ošetření v denních nebo dvoudenních intervalech. Protože je to časově náročné pro mne i pro ošetřovaného, lze klasické ošetření zkombinovat nebo nahradit terapií na dálku. Protože ve 2. stupni zasvěcení nejsem omezena časem ani prostorem, navíc je i zesílen kanál pro posílání energie, mohu tak poslat Reiki do celého těla najednou a tím se i zkracuje doba působení na 20 – 40 min. Vyhovuje-li to mně i klientovi a domluvíme se na konkrétním čase, kdy bude moci půl hodinky relaxovat (ale ani to není nutné) a já se s ním propojím na dálku.

Velice ráda také kombinuji Reiki s řízenou relaxací , uvolnění je velice hluboké a zlepší se i vizualizační schopnosti během meditace. 

Co očekávat po ošetření

U většiny lidí dochází k nějaké reakci na terapii s odstupem několika hodin až dní, ale u citlivých jedinců se může spustit čistící reakce už během ošetření. Většinou jde o úlevný pláč či jiné uvolnění emocí. Během následujících dní se může objevit např. průjem, zvýšená teplota, pocení, zhorší se pleť nebo cokoli, co ukazuje, že se tělo čistí od toxinů. Je to žádoucí reakce a měli bychom z ní mít radost :). Je třeba upozornit, že se může přechodně problém (bolest, zánět,…) zhoršit a vypuknout v plné míře. Trvání je však krátké většinou max. 48 hod. 

Jak podpořit účinky terapie Reiki

Před i po ošetření je vhodné omezit stimulační látky jako nikotin, alkohol, kofein a je dobré dostatečně pít. Je lepší se vyhnout i zátěžovým situacím jako je náročná služební cesta, rodinná oslava, návštěva koncertu apod. Vhodný je spíše klidový režim spojený s pobytem v přírodě (fyzicky se omezovat nemusíte, jde spíše o psychiku), vhodné je jít i do sauny nebo si zaplavat či zacvičit.

Proč za ošetření beru peníze

Peníze jsou vlastně také energie a při léčení je třeba respektovat zákon výměny energií. Je to součástí tradice a vysvětluje to krásně tento příběh:

Dr. Usui (znovuobjevitel Reiki) léčil žebráky na ostrově Kjóta. Mnohé z nich vyléčil a pomohl je začlenit do normálního života, pracovat a starat se o sebe a své blízké. Oni se však po čase vrátili na ulici a žebrali. Ptal se jich na vysvětlení. Odpovídali, že být žebrákem nezakládá žádnou odpovědnost, o nikoho se nemusí starat, nemusí pracovat a nechávají se živit od bohatších. Dr. Usui pochopil, že nestačí léčit člověka po tělesné stránce, ale že léčení je třeba provádět ve spolupráci s jeho duchem. Při léčení je třeba vycházet ze zákonů výměny energií. Léčený si musí uvědomovat hodnotu svého zdraví, souvislost mezi příčinami a následky a musí mít zodpovědnost k sobě i k ostatním. Skutečnost, že se nikdo nemůže uzdravit, aniž by pro něho nemělo zdraví hodnotu, vytváří i potřebu, že by každý měl za zasvěcení poskytovat protislužbu.

Kdy je ošetření Reiki vhodné

Reiki se dá samostatně použít na jakýkoliv problém, ale je třeba vědět, že léčba je časově velice náročná. Výborně se ale hodí do kombinace klasické lékařské péče nebo jiných alternativních postupů, kdy se využívá jako doplnění energetických zdrojů nemocného. Léčba je tak lépe snášena, je kratší a hlavně se pracuje i na psychické stránce problému.

Já ji běžně používám i při Reflexní terapii. Buď se zeptám, jestli ji smím použít, ale častěji se kanál vytvoří automaticky, když člověk na podvědomé úrovni žádá o pomoc.